У четвер 31 січня голова Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун закликала до офіційної легалізації лікарських засобів, до складу яких входить канабіс. Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Метою такої легалізації стане доступ пацієнтів до лікарських препаратів на основі конопель. А це, у свою чергу, буде частиною забезпечення прав пацієнтів на медичну допомогу.

Її аргументами для підтримки легалізації медичного канабісу були наступні: позитивний вплив конопель на самопочуття пацієнтів при тяжких захворюваннях, зниження больових синдромів і нормалізація станів.

Світова практика використання коноплі

Насправді, у всьому світі це вважається нормальною практикою. Так, наприклад, медичний канабіс офіційно дозволений у 25 штатах США, Канаді та в Австралії. Також дозволено використовувати коноплі в медичних цілях при невиліковних хворобах у Румунії, Ізраїлі, Македонії та Пуерто-Ріко.

В даному випадку важливо розуміти, що йдеться виключно про медичний канабіс, який, на відміну від звичайного, не має психотропного впливу.

Позитивні властивості медичного канабісу

Виходячи зі світової медичної практики та досліджень, що проводяться на людях, канабіс дійсно благотворно впливає на безліч важких хвороб.

Ніхто не стверджує, що коноплі – це єдина панацея. Серед хвороб, при котрих показані такі препарати, є і невиліковні, але ефект від зниження больових синдромів є і це важливо.

Зазвичай препарати на основі медичного канабісу приписують при:

  • Раку, зокрема при блювоті та нудоті внаслідок хіміотерапії
  • Хворобі Альцгеймера
  • Різних синдромах подразненого кишечника
  • Склерозах, в т.ч. множинних
  • Глаукомі
  • Епілепсії у дорослих та дітей
  • Порушенні сну, тривозі, депресії та зниженні апетиту у ВІЛ-інфікованих пацієнтів

А побічні властивості?

Звичайно, крім користі, медичний канабіс може мати ряд побічних ефектів, наприклад, порушення пам'яті, запаморочення, депресія. Також іноді проявляється негативний вплив на серцево-судинну систему.

Тому завжди перед застосуванням таких ліків слід оцінювати співвідношення користь-ризик.