У XX столітті конопля почала набирати популярності в якості наркотику. Її вживають усі: білі та темношкірі, слов'яни та колумбійці, люди похилого віку та молодь, жінки та чоловіки. Розповсюдження цього легкого наркотику спричинило проведення різноманітних досліджень та експериментів, а також появу маси брехливої інформації, в яку досі вірять люди. Неправдиві факти поширюють або спеціально з метою знизити попит на коноплі, або через брак кваліфікації фахівців, які проводять дослідження. У будь-якому разі, міфи існують і їх треба розвіяти, поки все людство не повірило у вбивчі наслідки канабісу і не відмовилося від нього.

Чому не можна відмовлятися від конопляної культури

До речі, ще з давніх-давен наші предки використовували марихуану в текстильній, харчовій, хімічній промисловостях та інших сферах. З неї робили вітрила для кораблів, шили одяг, перші паперові гроші були також із конопель. У Радянському Союзі конопляна культура широко використовувалася та цінувалася нарівні з пшеницею та соняшником. У середині XX століття навіть звели пам'ятник на честь пшениці, соняшника та конопель, щоб показати їх значущість для економіки СРСР. Однак після конвенції ООН 1961 року багато країн знизили частку цієї культури в промисловості або ж зовсім перестали її використовувати. Держави втратили багато якісних продуктів. Щоб підтримувати економіку на колишньому рівні, урядам довелося шукати іншу рослину, що в свою чергу викликало певні труднощі. Тож за повної відмови від марихуани насамперед постраждає економіка.

Одним із негативних наслідків відмови від конопель також є отруєння любителів релаксу. Мається на увазі, що зараз люди задля розслаблення курять натуральні коноплі – рослину без будь-яких домішок, яка не шкодить здоров'ю. Без неї людство труїть свій організм усілякими хімікатами та шкідливими сумішами. Щоб цього не сталося, у свідомості людей потрібно розвіяти стереотипи, які змушують їх зневажливо ставитись до цього нешкідливого продукту.

Марихуана погіршує пам'ять

Так, справді, канабіс погіршує пам'ять, розходимося. Насправді, не все так просто. Під час інтоксикації, тобто отруєння, коноплі можуть впливати на короткострокову пам'ять, проте це буває досить рідко. Скажіть, коли останній раз хтось із ваших знайомих отруювався звичайним косяком? Так отож. Сучасна наука не має достовірних даних про шкідливий вплив марихуани на пам'ять людини, тому можна сміливо сумніватися в цьому твердженні.

Небезпечна речовина у марихуані швидко викликає фізичне звикання

Під небезпечною речовиною мається на увазі тетрагідроканабінол, який уже багато років звинувачують у негативному впливі на організм. Немає жодних наукових підтверджень цього судження, жоден авторитетний учений не знайшов зв'язку між ТГК та залежністю. Немає доказів, отже твердження залишається міфом.

Канабіс змінює гормональний статус

В останній третині ХХ століття вчені провели дослідження, яке підтвердило негативний вплив конопель на статеві гормони. Той, хто стверджує, що це істина — брехун або людина, яка не читала новини з 1970-х. Сучасні дослідження спростували ці дані, проте підтвердили шкідливий ефект алкоголю на статеві гормони. Якщо людина, яка п'є, розповідатиме про шкоду коноплі, можете провести їй лікнеп.

Марихуана робить з людей дратівливих злочинців

На думку прихильників цього міфу, виходить, що конопля є більш небезпечною за алкогольні напої? Звісно, це неправда. Саме канабіс розслабляє тіло, розвіює погані думки, дозволяє людині відпочити, а алкоголь затьмарює розум, змушує робити необдумані (часто протизаконні) дії, викликає фізичну залежність.

Передозування від коноплі можливе

І відразу ж можна сказати, що це помилкове твердження, не підкріплене будь-якими фактами. На 2019 рік не задокументовано жодного летального випадку від передозування канабісом. Смертельна доза для людини наразі не встановлена, проте проводилися випробування на мишах. Для гризунів передозування настає при вмісті марихуани в організмі у відсотковому співвідношенні 1:40000. Вкотре можна переконатися у шкоді алкоголю, адже його смертельна доза складає — 1:4.

Канабіс – загроза здоров'ю

Твердження також недостовірне, є лише домисли, припущення та стереотипи. Однак не можна зі стовідсотковою ймовірністю заперечувати його, адже доказів протилежного теж не існує. Любителі конопель можуть як аргумент навести медичні властивості «зеленої» культури. На жаль, його не можна враховувати, адже для використання канабісу в медичних цілях рослина має пройти спеціальну обробку, також спеціалістами обчислюються потрібні пропорції речовин та враховуються інші важливі моменти. Якщо просто курити коноплі і при цьому просто спалювати корисні компоненти, невідомо, як це позначиться на здоров'ї.

Марихуана ушкоджує головний мозок

Під час куріння канабісу не виробляються токсини, що вбивають клітини мозку, на відміну від вживання алкогольних напоїв. Було проведено експеримент, за результатами якого дослідники не виявили порушення рецепторів головного мозку та руйнування клітин при тривалому вживанні конопель. Частка правди в цьому міфі є: у курців дійсно змінюється мозок через підвищення активності альфа-хвиль, проте це позитивна зміна. Подібного ефекту можна досягти за допомогою медитації, релаксації, творчості.

Куріння канабісу породжує проблеми у статевому житті

Проводилося кілька досліджень, проте досі немає підтвердження цієї гіпотези. В ході одного з них у 1980 році встановили, що марихуана впливає на статеві клітини мавп та інших тварин, але такого підтвердження про вплив на людей немає.

Вживання коноплі призводить до підвищення почуття лінощів і зниження продуктивності життя

Багато курців дійсно люблять полежати, розслабитися після чергової затяжки. В той же час існують люди, які вважають за краще відпочити після прийому їжі, але це не означає, що її потрібно забороняти. Тим паче, ефект залежить від конкретного сорту марихуани. Індіка передбачає настання спокою, розслабленості, умиротворення, навіть сонливості. Такі сорти підходять людям, які втомилися від рутини та бажають розслабитися. Сатива навпаки робить із людини гіперактивну дитину, наповнює енергією, бажанням займатися активною діяльністю. Адже не дарма багато творчих особистостей, таких як художники, письменники, музиканти, вживають канабіс.

Висновок

Незрозуміло, як люди й досі можуть вірити у такі очевидні міфи про коноплі без істотних доказів. Це як мінімум дивно, а як максимум страшно, адже їм можна сказати будь що, і вони повірять. Існує думка, що це цілеспрямована агітація проти марихуани, яку створюють виробники алкогольних напоїв. Мета пропаганди — прибрати канабіс з ринку розслаблюючих продуктів та монополізувати його, щоб весь дохід діставався виробникам алкоголю, який шкідливіший за коноплю. У будь-якій полеміці вимагайте доказів, фактів, наукових досліджень та інших аргументів.